ساختار شکنی در تفکر

ساختار شکنی در تفکر

عنوان : ساختار شکنی در تفکر
نویسنده/نویسندگان : کن رابینسون
ناشر : آسمان نگار
مترجم/مترجمین : بنیاد توانمندسازی منابع انسانی ایران
سال انتشار : 1392
خلاقیت، مهم ترین موهبت هوشمندی انسان محسوب می شود. هر چه جهان پیچیده تر می شود، به خلاقیت و نوآوری بیشتری برای مواجهه با چالش های آن نیاز داریم. با این حال، اغلب مردم باورشان نمی شود که اساساً قابلیت  نوآوری داشته باشند. کتاب ساختار شکنی در تفکر، در مورد علت اهمیت بسیار زیاد خلاقیت، چرا افراد فکر می کنند که فاقد خلاقیت و نوآوری هستند، چگونه به این مرحله می رسیم و چه کاری در این مورد از ما ساخته است، بحث می کند. اولین ویرایش این کتاب، در سال 2001 منتشر شد. کتابی که اکنون در دست دارید، ویرایش کاملاً جدید و اصلاح شده ای از کتاب قبلی به شمار می آید. پس به راستی چرا یک ویرایش جدید و تا چه حد بدیع و جدید محسوب می شود؟
نسخه اولیه کتاب هنجارشکنی در شیوه تفکرمان را طی سال 2000 نگاشتم. اولین دلیل نیاز به ویرایش جدید، این است که از آن زمان، حوادث زیادی هم در جهان و هم در دنیای من به وقوع پیوسته است. تقریباً در تمام زمینه ها، سرعت تغییر، شتاب جنون آمیزی یافته است و مسائل مطرح شده در قلب این کتاب، ضرورت بیشتری پیدا کرده است. سرعت تغییر در تکنولوژی را در نظر بگیرید. ده سال پیش، اینترنت، همچنان پدیده ای نوظهور برای بیشتر مردم محسوب می شد. از تلفن های هوشمند، آی پدها، فیس بوک، توئیتر، یوتیوب یا اکثر سایت های رسانه ای اجتماعی که اکنون، در سراسر جهان موجب تغییر شکل فرهنگ و اقتصاد شده اند، خبری نبود. حوادث دیگری نیز رخ داده است – از تاثیر جهانی حادثه نهم سپتامبر گرفته تا پیامد مرکب حاصل از بحران اقتصادی بزرگ1 – که ده سال پیش، به سادگی قابل پیش بینی نبود: نه در اقتصاد، نه در سیاست، نه در فرهنگ و نه در محیط زیست. مطلقاً غیرقابل پیش بینی بودن روابط انسانی، دقیقاً در جوهره بحث من در خصوص توسعه قدرت خلاقیت و نوآوری مان نهفته است: در تجارت، در آموزش و پرورش و در زندگی روزمره.  
دلیل دوم برای این ویرایش جدید این است که اکنون، در مورد ایده های اصلی موجود در این کتاب و درباره آن چه می بایست جهت عملی کردن آن ها به کار ببندیم، حرف های بیشتری برای گفتن دارم. طی ده سال گذشته، این ایده ها را با افراد زیادی در تمام سطوح در میان گذاشته ام؛ از جمله مدیران عامل در شرکت های چند ملیتی و سازمان های غیرانتفاعی، سیاست مداران، هنرمندان، دانشمندان، دانش جویان، والدین و مربیان. این تجارب، اعتقاد من در خصوص اهمیت و فوریت بحث های مطرح شده در کتاب ساختارشکنی در تفکر و نیاز به ارائه این مباحث به مخاطبانی هر چه گسترده تر را محکم تر ساخت.
مدیریت انگیزش (منابع انسانی)
9/ 10/ 1397 - دبیرخانه بنیادتوانمندسازی منابع انسانی ایران
ادامه
کارگاه آموزشی تربیت ارزیابان مسئولیت پذیری اجتماعی CSR
25 آذرماه 1397 - دبیرخانه بنیاد توانمندسازی منابع انسانی ایران
ادامه
یازدهمین دوره جایزه منابع انسانی ایران
با همکاری آکادمی مدیریت منابع انسانی اروپا برگزار می شود.
ادامه
ششمین دوره جایزه نشان رهبری منابع انسانی
با همکاری آکادمی مدیریت منابع انسانی اروپا برگزار می گردد.
ادامه
پنجمین دوره جایزه نشان مسئولیت پذیری سازمان
با همکاری بنیاد جهانی انرژی برگزار می شود
ادامه
فیلم های آشنایی با توانمندسازی منابع انسانی
بنیاد توانمند سازی منابع انسانی ایران
ادامه
صدور گواهینامه صلاحیت و شایستگی منابع انسانی
نظام تأیید صلاحیت مدیران و کارشناسان منابع انسانی
ادامه
عضویت درآکادمی مدیریت منابع انسانی  اروپا
عضویت درآکادمی مدیریت منابع انسانی اروپا
ادامه
فروش هندبوک کیفیت جوران
جامع ترین کتاب کیفیت در جهان
ادامه